BY HAKKINDA

Yaptığı her işte öncü olmak, yenilikçilik, fark yaratmak ve yaratıcılık kurulduğu günden beri Boyner Grubun en önemli değerleri arasındadır. 1990’lı yıllarda bunu temin etmek için çalışanların yaşam boyu eğitimine yatırım yapmak gerektiği çok daha önemli hale gelmişti. Ancak, o günlerde ne eğitim altyapısı ne de kitaplar geleceğe ışık verecek yeterlilikte değildi.

İlk tohumlar, üst düzey yöneticilerin yurtdışı seyahatlerinde yönetim, perakendecilik ve kişisel gelişim alanında dünyada en çok okunan kitapları satın alarak ülkemize getirmeleriyle atılmaya başlandı. Önceleri kitapların önemli bölümleri şirket içinde Türkçe’ye çevrilip dağıtılıyordu. Grubun çok hızlı büyüdüğü ve teknolojinin de hızla ilerlediği bu yıllarda sadece kitaplardan alıntıların paylaşılması yeterli gelmedi. Kitapların Türkçe’ye çevrilmesine ve çalışanlara referans kitabı olarak dağıtılmasına karar verildi. Okuyanlar bu kitapların herkes tarafından okunması gerektiğini dillendirmeye başladı. O günlerde Türkiye, henüz iş hayatı ve kişisel gelişim kitapları ile yeni yeni tanışıyordu.

Başlangıçta sadece Grup markalarının müşterileri ile buluşturulması düşünülen kitaplar, kısa süre içinde Beymen ve o günkü adıyla Çarşı Mağazaları’nda satışa sunuldu. Bunların arasından “Dünyadaki En Büyük Satıcı”, “Gelecek Zamanda Düşünmek” ve “Tongu Fu” öylesine yoğun istek aldı ki kitabevleri de bu kitapları satmak istedi.

Ve böylelikle Boyner Yayınları, butik bir yayınevi olarak kendiliğinden doğdu.

O günden bugüne , Boyner Yayınları vizyon geliştirme misyonuyla sadece çeviri kişisel gelişim ve iş hayatı kitabı yayınlıyor.Ve hep daha iyiyi ve mükemmeli arayanların, dünyayla olan bağını sıkı tutmak isteyenlerin, iş hayatı ve kişisel gelişim kitabı meraklılarının ve akademisyenlerin hayatına dokunmaya ve önemli müracaat adreslerinden biri olarak gelişimine devam ediyor.

Gülşen Heper Boyner Yayınları Koordinatörü

Gülşen Heper

Boyner Yayınları Koordinatörü


NOT: Merak edenler için; bazı çok sevilen kitaplarımızın yeni baskıları maalesef devam etmiyor, edemiyor. Web sitemiz vasıtasıyla bu kitapların da belirli sayfalarının PDF formatlarına ulaşabilirsiniz. Tamamına ulaşmak isteyenleri ise önceden randevu alarak bir kahve ikramı eşliğinde ofisimizde okumaya davet ediyoruz.

INSTAGRAM

#boyneryayınları

Yükleniyor...
İLETİŞİM
BOYNER YAYINLARI
Eski Büyükdere Caddesi
Park Plaza No.14, Kat: 2
34398 Istanbul/Maslak
T. +90 (212) 366 89 77-78
F. +90 (212) 345 09 29